free_iris_eye_manipulation_stock_by_arghel-d54scb1

אירידיולוגיה מהי?

אבחון אירידיולוגי פירושו אבחון לפי קשתית העין. מדובר בשיטת אבחון ברפואה משלימה ובנטרופתיה הבוחנת את מצב בריאותו של האדם דרך הסתכלות בקשתית העין. בקשתית העין קיימים סימנים אשר עשויים להשתנות לפי מצב בריאותנו. האירידיולוגיה, מאבחנת את מקור הבעיה. זיהוי מקור הבעיה מאפשר לנו לטפל לא בסימפטומים אלא בשורש הבעיה ולאבחן את המקור לתלונות רבות כגון: השמנת יתר, כאבי ראש, עייפות, אלרגיות וכדומה שלא נמצאה להן תשובה בבדיקות אחרות. האירידיולוגיה גם מזהה חולשות גנטיות של גופנו וכן חולשות נרכשות אשר פיתחנו כתוצאה מאורח חיים לא נכון. ניתן לאתר רעלים בגוף ועדיות לקנדידה וטפילים במעיים. ניתן לראות חסרים במינרלים שונים, אנזימי עיכול ובעיות ספיגה. חשוב לציין שהאירידיולוגיה בדרך כלל אינה מאבחנת מחלות. בחשיפת חולשות אלו ניתן למנוע התפתחות של מחלות. כשמזהים חולשות מולדות או נרכשות יש להתאים טיפול מונע ולהדריך לאורח חיים מתאים לפי המצב הנתון.

המפה המנטלית והריגשית- על פי תורת האירידיולוגיה לכל איבר בגוף ישנה משמעות רגשית.על ידי סימנים שונים ניתן לראות אייך סטרס וטראומות משפיעים על איברים שונים בגוף. על מנת למנוע  בעיות פיסיות בגוף יש לטפל בבעיה כשהיא עדיין בשלב הריגשי ובכך למנוע מחלות רבות שעלולות להיווצר בגוף.

ההיסטוריה של השיטה

אירידיולוגיה התגלתה לפני 100 שנה ע"י נער הונגרי בשם פיזל – שמצא ינשוף עם רגל שבורה תוך כדי הסתכלות בעין הבחין בכתם שחור בקשתית העין. הילד טיפל בינשוף במסירות והכתם השחור התמלא בסיבים לבנים עד להעלמות מוחלטת לימים הנער הפך לרופא והזכרון עם העין של הינשוף דחף אותו לבדוק קורוליזציה בין פגעים באיברים חולים ומיקומם באיריס העין. זו היתה ההתחלה של פיתוח המפה בטופוגרפית של מיקום האיברים – מאז נערכו מחקרים אמפירים באירופה ובארה"ב והמפות שוכללו.

הנחת היסוד הבסיסית של שיטת אבחון זו היא כי אפשר לבחון את מצבו הבריאותי של האדם לפי מרקם וצפיפות מארג הסיבים בקשתית ולפי צבעים מיוחדים וסימנים שונים הנראים בתוך העין. הקשתית של העין היא למעשה "מפה", שהמרקם שלה והסימנים שבתוכה מייצגים איברים ומערכות בגוף ומצבי בריאות שונים.

קשתית העין, כשליחה של המח, מכילה מאות אלפי קצוות עצבים, כלי דם מזעריים, שרירים ורקמות.מארג העצבים מקושר אל האברים השונים ומתרכז דרך עמוד השידרה אל המוח. מידע זה מוחסן בזיכרון התאי והדבר משתקף בעין כסימנים בהתאם למתרחש בגוף.  בגוף יש מס' אזורי רפלקסים אך זוהי השיטה היחידה שבה ניתן להסתכל דרך חלון העין ולראות את המבנה הגנטי של האדם, מצב איברים, מצב הרקמות שלו וכן את קצוות מערכת העצבים ומצבו הנפשי.
סיבי העצבים בקשתית מגיבים על שינוי ברקמות ע"י רפלקס פיזיולוגי המתייחס לרקמה ספציפית במקום.

בתחום אירידיולוגיה נקבעו 3 קבוצות עיקריות של מבנה גנטי עם נטיות למחלות:

  1. לימפטי- זהו האיריס הכחול או האפור לאלה נטיה: הפרעות במערכת הלימפה, עלייה במיספר כדוריות דם הלבנות, בעיות אף אוזן גרון, שקדים, נזלת כרונית, בעיות במערכת נשימה עליונה, דלקות פרקים וראומטיזם, אקנה, אקזמות, עור יבש.
  2. המטוגני- זהו האיריס החום לגמרי לאלה נטייה: למיעוט של כדוריות דם לבנות, חוסר של קטליזטורים (יוד, ברזל, נחושת, אבץ), נטיה לאנמיה, בעיות עיכול, ספיגה של רעלים.
  3. בילארי-  חום מבפנים ואפור או כחול מבחוץ.מעורב. ולאלה נטייה: חולשה של מערכת העיכול, בעיות בלבלב,כבד,  וכיס מרה, עצירות, גזים

כיצד האיבחון האירידיולוגי מתבצע?

אבחון אירידיולוגי  מתבצע בעזרת פנס וזכוכית מגדלת בהתבוננות בקשתיות עיניו של המאובחן וכאשר נצפה סימן בקשתית, הוא מסמל איבר או מערכת שאינם באיזון ובמקביל גם מצב רגשי מסויים שיש להתייחס אליו. 

 דרכי הטיפול:

המפה האירידולוגית מספרת לנו הכל. לכל נקודה או סימן בעין יש משמעות ברורה. הדיאגנוזה נבנית תוך שימת לב על כל פרט ופרט בעין. ההמלצות בהתאם לאבחון זה יהיו רבות ומגוונות – כמות גדולה של תוספי מזון, ותפריט מותאם של תזונה נכונה ובריאה,צמחי מרפא, ושינויים באורח חיים.

זכרו!  האירידיולוגיה היא השיטה הטובה ביותר לאתר את הסיבות האמיתיות לבעיות הבריאות שלנו ולתת להם מענה הוליסטי. התקשרו לקביעת תור לאיבחון כדי למנוע מחלות עתידיות ובכדי לתת לבריאותכם את המענה היעיל ביותר.צרו קשר עם ענת דנה -0527270083 | דוא"ל: anatdana7@gmail.com