הומאופתיה קלאסית 

          

 
http://www.dreamstime.com/-image20662470

"Similia Similibus Curontas"

מהי הומאופתיה?

  "דומה בדומה מרפא"  חוק הדימיוןהחוק הראשון של אמנות הריפוי ההומאופתי.כאמור,לפי חוק זה, תרופה הומאופתית שתיצור סימפטומים באדם בריא תתאים לטיפול בחולה שיפתח סימפטומים דומים. לדוגמא: קפה הוא ממריץ ומעורר.קפה כתרופה הומאופתית מסייע לטיפול בחולים הסובלים מהפרעות שינה. ד"ר סמואל האנמן היה הראשון שבחן את ההנחה ע"י שורה ארוכה של ניסויים והפך את החוק לבסיס איתן של טיפול רפואי.האנמן ערך ניסויים שבו קיבלו אנשים בריאים תרופה מסויימת אחת. לאחר קבלת התרופה נערך רישום מדויק של כל הסימנים שחוו בתהליך הנקרא אימות (PROVING) לאחר ניסיונות אחדים נוכח האנמן בכך שתרופה מסויימת שניתנה לאנשים בריאים גרמה להופעת סימני מחלה מסוימת במרבית המתנדבים. האנמן שיער כי חולים הסובלים ממחלה שסימניה דומים לאלה שנתגלו אצל האנשים הבריאים יוכלו להיעזר בתרופה שנוסתה ולהבריא!

הטיפול בהומאופתיה קלאסית הוא בתרופה אחת ויחידה. ההומאופת יערוך ריאיון ממושך ומקיף שבו הוא אוסף את פרטי המידע תוך לקיחה בחשבון של פרטים רבים ומנסה להבין מהם הגורמים להופעת המחלה. התשאול כולל את פירוט הבעיה המרכזית, וכן מידע לגבי בעיות נלוות, ואף מאפיינים כלליים של המטופל. אם התרופה (הרמדי) שנקבעה היא אכן הסימילימום,כלומר זו המתאימה ביותר, היא מעוררת ומפעילה את כוח הריפוי של הגוף (VITAL-FORCE) כוח זה מביא את המטופל לקו בריאותו.

הפגישה הבאה מתרחשת בערך חודש לאחר הראשונה ונקראת פגישת מעקב. בפגישה זו יבחן ההומאופת את השינויים שחלו במטופל ויסיק מסקנות לגבי התקדמות הטיפול. פגישות המעקב חשובות מאוד על מנת ליצור התקדמות רציפה וקבועה.

התרופות ההומאופתיות

התרופות ההומאופתיות עשויות ממגוון חומרים. מקורן במינרלים,מתכות,מלחים,צמחים,בעלי חיים, רקמות של גוף האדם וגורמי מחלה.

ההכנה ההומאופתית- כל חומר שממנו מיוצרת תרופה הומאופתית מתחיל כתמיסת אם(MOTHER TINCTURE). תמיסה זו מכילה את החומר הגולמי המומס באלכוהול.במקרים שהחומר אינו מסיס הוא עובר תהליך ממושך של כתישה וטחינה (TRITURATION). על מנת להפוך את תמיסת האם לתרופה הומאופתית יש לדלל ולנער את התמיסה.כל שלב שבו מבוצעים דילול וניעור מעניק עוצמה שונה לתרופה ההומאופתית המכונה פוטנץ. שילוב זה של דילול וניעור מעצים את יכולת התרופה ההומאופתית ומפעיל את כוח החיות של הגוף לריפוי.

הומאופתיה מוכיחה עצמה בטיפול במגוון רחב מאוד של מחלות כרוניות ואקיוטיות, מחלות ילדים, מחלות על רקע נפשי, רגשי וטראומתי ואף טיפול בבעלי חיים. לטיפול ההומאופתי פונים מטופלים המעוניינים לחזק את יכולת הריפוי שלהם ואת המערכת החיסונית בנוסף לטיפול רפואי קונבנציונלי. ניתן לומר שמטרתו של הטיפול ההומאופתי הוא ריפוי הבעיה מהשורש תוך חיזוקו של האדם וחיסונו בעתיד כנגדה. פעמים רבות מגיעים לקליניקה מטופלים שאינם סובלים ממחלה ספציפית אלא פשוט מרגישים שהם צריכים איזון או שינוי בחייהם.

אילו בעיות בריאות נרפאים על ידי טיפול הומאופתי?

הומאופתיה יכולה לעזור בכל שלבי החיים מינקות דרך כל טווח הגילאים ועד לזיקנה. הומאופתיה עוזרת הן במצבים פיזיים שונים ועד למצבים נפשיים ומנטליים. אנחנו יודעים שלגוף האדם יש יכולת מולדת לרפא את עצמו. וכשהגוף נתקע ואינו יכול להחלים הומאופתיה יכולה לעזור. הכנתי עבורכם רשימה של מחלות שונות שהומאופתיה מאוד יעילה בריפואם:

  • מחלות דרכי הנשימה- אסטמה, ברונכיטיס, דלקת ראות, שיעול, סינוסיטיס, נזלת כרונית,                שפעת ועוד.
  • מחלות אוזניים- דלקות אקיוטיות וכרוניות,נוזלים באוזניים, טיניטוס, ורטיגו וסחרחורות.
  • אלרגיה: קדחת השחת, נזלת אלרגית, אטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור).
  • בעיות במערכת העיכול- מחלות מעי דלקתיות-קרהון, קוליטיס, קנדידה, רפלקס, גזים וכאבי בטן, עצירות,     תסמונת המעי הרגיז ועוד.
  • בעיות בדרכי השתן- דלקות אקיוטיות וכרוניות, דלקות בכליות.
  • בעיות הורמונליות ומין- תסמונת קדם ויסתית, גיל המעבר, דלקות באברי המין, בעיות בפרוסטטה, קנדידה וגינלית ואי פוריות.
  • כאבי ראש ומיגרנות-
  • מחלות ריאומטולוגיות (פרקים)- פיברומילגיה, ארתריטיס (דלקת פרגים), גאוט.
  • בעיות עור- פסוריאיסיס, דרמטיטיס, אקנה ועוד.
  • בעיות רגשיות- חרדות, דכאון, טראומה ועוד.

בשביל לרפא את מקור הבעיה ולעקור אותה משורשה יש צורך לקלף את קליפות הבצל ולהגיע לליבה.

אני מטפלת בשיטה של DR.SANKARAN הבוחנת את כל ההיבטים הנפשיים להבנת החולי ותהליך ההבראה כולל התחושות (SESNSATION) והאנרגיה הספציפית המאפיינת את מחלתו וחולשתו של המטופל/ת. בהתאם לכך אני מתאימה את הרמדי והמינון המתאים. התרופה ההומאופתית תינתן בצורה של כדורי מציצה או בטיפות והמטופל/ת יונחו לגבי התדירות ואופן השימוש.

בטיפול ההומאופתי אני שמה דגש על האדם בכללותו תוך מתן תשומת לב לוויטליות הכללית ולתיפקודיות הפיסית והמנטלית ומשתמשת בתרופות טבעיות ובטוחות על מנת לעורר בגוף תהליך של ריפוי עצמי. יכולים להיות מקרים בהם המטופל/ת ידווחו על החרפה בסימפטומים, אבל זוהי החמרה שמבטאת את תגובת המערכת החיסונית ותחילתו של תהליך הריפוי. במהלך הטיפול כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף והנפש מגויסים לצורך תיקון מקור הבעייה וריפוייה. על מנת לשמור על קשר רציף עם המטופל אני מבקשת לדווח לי על תחושותיו המדוייקים ולנהל יומן רישום.

אני מלווה את מטופליי בדרכי המיוחדת במסע לריפוי. תוך יעוץ והכוונה לחיים בריאים ומאוזנים. יש לי יכולת התבוננות עמוקה אל תוך נבכי נפש האדם וגישה לטיפול בילדים בדרך יצירתית ואינטואיטיבית.

 מעוניינים להתייעץ לגבי בעיה רפואית כולשהי? 

רוצים לדעת איך טיפול הומאופתי יכול לעזור לכם?

פנו אליי להתייעצות ויחד נסלול את דרך הריפוי שלכם ושל משפחותיכם. אני מזמינה אתכם לשמוע יותר על הומאופתיה קלאסית ונפלאות הריפוי הטבעי.

הומאופתיה במחירים שווים לכל נפש.צרו קשר עם ענת דנה -0527270083 | דוא"ל: anatdana7@gmail.com