טיפולים איורוודים                 

איורוודה

 שיטת טיפול הודית מסורתית שקיימת 5000 שנה.פירוש המילה בסנסקריט הוא "מדעי החיים" ("איו"-חיים, "וודה"-ידע.) איורוודה מגדירה באופן מפורט מושגי יסוד כמו: "חיים", "בריאות", "מחלה", "טיפול". היא מתארת את האופן שבו גוף ונפש האדם  פועלים. שיטת טיפול זו נוסחה במשך מאות שנים על ידי מרפאים וחכמים הודים והועברה מדור לדור.

טיפולי גוף

כיום תורת האיורוודה פופלרית בכל העולם וכבר הביאה לשיפור ניכר באיכותם של המוני אנשים. לפי תורת האיורוודה בריאות זה לא רק להיות חופשיים ממחלות אלא מצב של אי הפרעה לאיזון המצב הפיזי הנפשי והרוחני, הגשמה עצמית ואושר.

פילוסופיה איורוודית- מתבססת על 3 דושה (טרידושה) שמאפיינים חיים: 

  1. "ואטה" (VATA)מאפיינת תנועה, אוויר ואיכותייה הם: יבשה, קרה, קלה,היפרקטיביות .
  2. "פיטה" (PITTA)- מאפיינת אנרגיה עצמית ומטבוליזם ואיכותייה הם: חמה, חדה, חומצית ונוזלית.
  3. "קאפה" (KAPHA)- מאפיינת מבנה, מים ואדמה ואיכותייה הם: כבדה, שומנית ודביקה, קרה, איטית ויציבה.

לכל אחת מהדושות תפקודחם פיזיולוגים שונים. יתכן מצבים בהם דושה אחת יותר דומיננטית מהשנייה, אבל כולן תמיד מעורבות בכל התהליכים בגוף. הטיפול באיורוודה בעיקרו יהיה לזהות את מצב הדושות ולהחזירן לאיזון.

עקרונות טיפול איורוודה- איורוודה כוללת מספר טכניקות טיפול המותאמת למטופל באופן פרטני. הטיפול ים כוללים טיפולי שימון ויזוע, טיפול באבקות, כריות אורז וחלב,צמחי מרפא וטיפול בניסוך שמן על המצח (שירודארה). עולם הטיפולים של האיורוודה הוא עולם קסום בפני עצמו ויש להתאימו לכל מטופל על פי אייכיותיו. זהו טיפול מאוד מדיטטיבי .הוא נערך במשיחת שמן שומשום לאורך הגוף בתנועות עיסוי עדינות, נמרצות ומרגיעות. המטופל יחוש במצב של חצי תרדמה, מעין ריחוף קל…תחושה מרגיעה ונינוחה.

 

הטיפולים האיורוודים שאפשר לקבל בקליניקה הם:

 

  • SHIROABHYANGA (עיסוי ראש)
  • MUKHABHYANGA (טיפול פנים איורוודי)הטיפול נעשה במשחות ואבקות הודיות.
  • ELAKIZHI (טיפול בעזרת כריות עם צמחי מרפא)
  • NAVARAKIZHI (טיפול בעזרת כריות אורז)
  • UNWARTHANAM (טיפול בעזרת אבקות מצמחי מרפא) יעיל לטיפול בצלוליטיס.

 קצת על עצמי- הוכשרתי לטפל בטיפולים איורוודים מסורתים בקרלה שבהודו (מחוז האיורוודה) בטיפוליי גוף שונים, ומזה 6 שנים אני עוסקת באיורוודה. בקליניקה אני משתמשת בשמנים שיוצרו בהודו על פי המסורת ההודית ומתאימה את השמנים לכל בן אדם באופן פרטני.

אני מזמינה אתכם להנות ממגוון הטיפולים האיורוודים ולהנות מעיסוי הודי יוצא דופן בשמן שומשום חם, עיסוי שמגעו עדין וזורם היוצר תנועה רציפה שחודרת אל תוך השרירים ומרפה וכמו כן מעודדת סילוק רעלים מהגוף. זוהי חוויה עילאית שיש להתנסות בה כדי להבין את גודל החוויה לפינוק אמיתי.

 

 צרו קשר עם ענת דנה -0527270083 | דוא"ל: anatdana7@gmail.com