ID-10089056

באדיבות Free Digitalphotos/net

בעיות פוריות אצל האישה

אי פריון הוא מצב בו אשה אינה נכנסת להריון על אף נסיונות מכוונים במשך שנה. אי-פוריות יכול להיגרם עקב בעיות פוריות של האשה ב50% מהמקרים, 30% מקורם בבעיות פוריות של הגבר, וכל השאר משילוב של שנייהם. בשביל בני הזוג תהליך זה מלווה בכאב ובתיסכולים, סטרס ציפייה ארוכה ואכזבות.

במצב תקין, בעת קבלת המחזור החודשי הביצית משתחררת מהשחלה וממתינה בחצוצרה להפריה, שלב זה נקרא ביוץ והוא מתרחש 14 יום לפני הדימום. בשלב זה האשה יכולה להיכנס להריון. בינתיים הרחם מכין את עצמו לקליטת הריון. אם אין הפריה הביצית נפלטת מהגוף יחד עם הרקמות שעטפו את הרחם בצורת דימום שנקרא ווסת.

מה עלול לפגום בפריון האישה?

  • גיל האישה – כאמור, מעל גיל 35 איכות הביציות יורדת ומספרן פוחת משמעותית
  • בעיות הורמונאליות – עודף הורמונים זכריים ורמות גבוהות של LH (הורמון הגופיף הצהוב) עלול ליצור שחלות פוליציסטיות שבהם נוצרים הרבה זקיקים, גדולים ומעובים, מלאי ציסטות המכילים ביציות לא בשלות, תופעה שפוגמת במהלך התקין של הביוץ ולעיתים אף מונעת אותו לחלוטין. כמו כן הפרעות בהורמונים המופרשים מבלוטת יותרת המוח, הפרשה של הורמון החלב (פרולקטין).
  • בעיות מולדות במערכת הרבייה – כמו הידבקות של החצוצרות שמונעת מעבר של הביצית המופרית אל הרחם, צוואר רחם צמיגי שלא מאפשר מעבר זרע, או אנדומטריוזיס – מצב בו מתרחשת גדילה של רירית הרחם גם מחוץ לרחם ועלולה להוביל לציסטות בשחלות, דלקות והידבקויות ברחם או בחצוצרות.
  • חסימת חצוצרות על רקע של מחלות קודמות ופגמים מולדים.
  • דלקת האגן הזיהומית, הריון מחוץ לרחם ותוספתן בקוע.
  • מצבים בהם השחלה אינה מייצרת את הביצית הדרושה, הדבר מתרחש אצל נשים שעברו טיפולים כימותרפיים,  הקרנות או ניתוחים, נשים הסובלות מפגם גנטי מולד ונשים הסובלות מאי ספיקה שחלתית לא ברורה.

אייך הרפואה הטבעית יכולה לעזור לך? כל עוד לא קיימות בעיות מבניות כמו חסימה בחצוצרות המונעות מהזרע להפרות את הביצית באופן פיזי ניתן להציע מגוון רחב של טיפולים טבעיים לשפר את הפוריות. יש לזכור שבתהליך זה כדאי לבחון את מצב פוריות הגבר ולתמוך במתן טיפול מתאים במידת הצורך.

במה אני יכולה לעזור לך לשפר את הפוריות שלך ושל בן זוגך? על מנת לטפל בבעיות פוריות צריך להבין את הסיבות הרבות שגרמו לאי-פוריות ולטפל במכלול הבעיות ובמערכות הגוף השונות. בטיפול נטורופתי אני מאבחנת ע"י תשאול מקיף, בדיקות דם ואבחון אירידיולוגי את שורש הבעייה וכך אוכל להתאים באופן אישי תזונה מתאימה, צמחי מרפא, תוספים והומאופתיה. טיפול טבעי הינו בטוח ויעיל, ואף עוזר להוריד את המתחים המלווים בתיסכול. האיזון הרגשי בעל חשיבות מכרעת בהצלחת הטיפול.

ליעוץ ראשוני חינם יש ליצור עימי קשר. אשמח ללוות אתכן ואת בן זוגככם בתהליך של כניסה להריון , ולהביא את גופכן להרמוניה נפשית ופיזית בצורה הטובה ביותר שבה תוחלנה להגשים את יעודכן ולהשיג את התוצאה המיוחלת.

 צרו קשר עם ענת דנה -0527270083 | דוא"ל: anatdana7@gmail.com