נטורופתיה                                   

תזונה טבעית

תזונה טבעית

שיטה הדוגלת ומקנה אורח חיים בריא, מניעת מחלות, טיפול בבעיות חולי ותחזוקת הגוף כשהמטרה היא לעודד את כוח הריפוי הטבעי של הגוף ולהביא את הגוף להשגת איזון, תוך התייחסות הוליסטית להיבטים פיזיים, רגשיים ומנטלים באמצאות אבחון מקיף של המטופל דרך תשאול ופענוח בדיקות רפואיות לקבלת האבחנה הנטורופתית. ההכוונה האישית ההקלה בסימפטומים וטיפול בשורש הבעיה תוך כדי תחזוקת הגוף והנפש יתנו את המרפא. הנטורופתיה מעודדת את האדם לקחת אחריות מלאה על חייו ובריאותו ובכך מסייעת לריפויו.

היסטוריה

ד"ר ג'ון שיל בשנת 1895 קבע את המונח "נטורופתיה"- טבע "NATURE". אבל עוד הרבה לפני היפוקרטס שנחשב ל "אבי הרפואה המערבית"  האמין בעקרונות הריפוי של הגוף. הוא האמין כי בטבע קיים הריפוי למזור ולגוף יש יכולת לרפא את עצמו. הוא טען שחשוב יותר להכיר את החולה מאשר את המחלה."Vis Medicatrix  Naturae”"

עקרונות הנטורופתיה

 1. כוחות הריפוי הטבעי-VIS MEDICA TRIX NATURAE  לגוף יש מנגנוני איזון, תיקון וריפוי משלו. הנטרופתיה מסייעת לגוף להגיע למצב מאוזן בעזרת אמצעים טבעיים.
 2. האדם כשלם TREAT THE WHOLE PERSON- הנטורופתיה מתייחסת לכלל גורמי המחלה בהיבט הפיזי והנפשי ולא מטפלת רק בסימפטומים. יחס של גוף נפש. כל אדם הוא יחיד במינו ובעת הטיפול יש להתייחס אל אופיו, מצבו הרגשי, הרוחני, הגנטי והמשפחתי ולפי מכלול הנתונים לתת טיפול שלם.
 3. זיהוי וטיפול בסיבת המחלה "TOLLE CAUSAM"- הסימפטומים הם דרך של הגוף להתמודד עם המחלה ולהגן על עצמו וזה חלק מתהליך הטבעי שהגוף שלנו עובר.
 4. "DO NO HARM"- ראשית אל תעשה נזק. הנטורופתיה מעודדת טיפול בשיטות טבעיות במינימום סיכון או נזק. הנטורופת משתמש בתכשירים ושיטות המפחיתים את הסיכוי לתופעות לוואי באופן משמעותי. המטרה היא לאבחן ולטפל תוך מימימום התערבות בתהליכים הטבעיים של הגוף.
 5. DOCERE- הרופא כמחנך.הבנה והדרכה מספקים למטופל את הכוח לקחת אחריות על בריאותו. הנטורפת יסייע לחולה לרפא את עצמו. "בכל אחד מאיתנו קיים רופא אנחנו רק צריכים לעזור לו בעבודתו" (היפוקרטס).
 6. רפואה מונעת PREVENTION- מניעת מחלות תמיד עדיפה על הטיפול בהם. בעזרת שמירה על אורח חיים בריא, פעילות גופנית,מצב רגשי מאוזן ותזונה טבעית נשיג את בריאותנו.

הטיפול הנטורופתי כולל:

 • תפריט תזונתי מפורט ומותאם –בהתחשב באורח חייו, טעמו האישי ונתונים נוספים של המטופל.
 • אבחון אירידיולוגי- התייחסות לאבחון בקשתית העין.
 • פורמולת צמחי מרפא- המותאמת אישית ונותנת מענה הוליסטי לבעיה המורכבת.
 • תוספי תזונה- ויטמינים ומינרלים במינונים ובתדירות מותאמת לתוכנית הטיפול.
 • מיצוי תמציות פרחים והומואיפתיה.
 • הכוונה לאורח חיים בריא -פעילות גופנית וטכניקות מגע המותאמת למטופל כחלק רלוונטי מתוכנית הטיפול.

הנטורופתיה כאשר היא מסייעת לטפל במחלות, מעוניינת להפעיל את מערכת הריפוי הטבעית שבגוף ולהביא את הגוף להשגת איזון. הטיפול הוא לא בסימפטומים אלא בשורש הבעיה. הטיפול הנטורופתי יעיל ביותר ומסייע להבריא ממרבית המחלות הכרוניות הפוגעות בבריאותנו בעולם המודרני כמו גם ממצבים בריאותיים רבים נוספים כגון:

 • מחלות דרכי עיכול- כיבי קיבה ומעי, צרבת, גזים, עצירות, שלשול, מחלות מעי דלקתיות, מעי רגיז (IBS),קנדידה.
 • מחלות כלי הדם והלב- טרשת עורקים, יתר לחץ דם, עודף שומנים וכולסטרול בדם.
 • בעיות מטבוליות- סוכרת, גאוט, בעיות בלוטת התריס, היפוגליקמיה.
 • מערכת הנשימה- סינוסיטיס, אסטמה, ברונכיטיס, שיעול כרוני וליחה.
 • מערכת העור- אורטיקריה פסוריאזיס, אקזמה, סבוראה.
 • מערכת החיסון- חיזוק מערכת החיסון, שפעת, דלקות גרון חוזרות, אלרגיות, הרפס, סרטן, דלקות חניכיים.
 •  שונות-מחלות מפרקים, השמנה, חסרים תזונתיים, הפרעות שינה, נשירת שיער, בקע סרעפתי(צרבות).

רובנו נתקלים במהלך חיינו במצבים בהם הרפואה הקונבנצינלית אינה מספקת מענה הולם למצבנו. בקליניקה תוכלו לקבל את הטיפול המתאים למגוון תסמינים ולמחלות שמלווים אתכם ולשפר בצורה ניכרת את איכות חייכם ובריאותכם.

הקליניקה לרפאה משלימה של ענת דנה- פותחת לכם שער אל עולם שלם של בריאות.

ענת הינה מרפאה רב תחומית ,נטורופתית מוסמכת ואירידיולוגית בעלת רגישות יוצאת דופן ואינטואיטיביות טיפולית. הלימודים והניסיון הרב שצברה בתחום מסייעים לה לאבחן את מצבו של המטופל ולהתאים לו אסטרטגיה טיפולית נכונה להקלה בתסמינים ולשיפור משמעותי במצב.  

"לכל עשב יש מלאך שאומר לו גדל"…..

אני מזמינה אתכם ליצור קשר ולקבל יעוץ חינם על מנת לקבל את המענה הטוב והמקצועי ביותר עבור בריאותכם.

  צרו קשר עם ענת דנה -0527270083 | דוא"ל: anatdana7@gmail.com